Prečo veštice nevyhrávajú v lotérii?

Autor: Vanda Kicová | 13.8.2015 o 11:20 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  2127x

Mysím, že väčšinu z nás táto myšlienka napadla. Keď vedia predpovedať budúcnosť, mali by predsa tiež vedieť predpovedať, ktoré čísla budú pri najbližšom losovaní tie správne. Jeden úspešný tip a človek je za vodou....

S miliónmi na konte. A navyše by takáto veštica potvrdila správnosť svojích predpovedí, čo by bol geniálny reklamný ťah, zaručujúci jej obrovský prílev dychtivých klientov, ochotných zaplatiť za termín prakticky akúkoľvek cenu. Takáto veštica by vlastne zbohatla dvakrát. Prvýkrát samotnou výhrou a potom vďaka svojím výkladom. Jednoducho úžasná vec. Prečo sa to teda nestáva? Prečo ešte nebola žiadna veštica na titulke bulváru s obrovským šekom v rukách? A ešte väčšou sumou na konte? Poďme teda po poriadku.

Na to, aby sme vyhrali prvú cenu v niektorej z lotérii, potrebujeme uhádnuť všetky čísla, ktoré budú v budúcnosti, pri danom losovaní, vytiahnuté z určitého množstva ponúknutých čísel. Pri klasickom Lotte je to 6 čísel z celkových 49.

Dokázať predpovedať udalosti, ktorých vývoj je náhodný, je samo o sebe takmer nemožné. Predpovedať niečo, čo sa môže vyvíjať nezávisle od nás a to prakticky ktorýmkoľvek smerom, je problematické. Pri normálnom výklade veštica vie, vidí, ako daná situácia začala, ako sa ďalej vyvíja a taktiež, ako bude tento vývoj pokračovať. Pri losovaní túto reťaz udalostí nemáme. Vylosované môže byť číslo 1 ale aj 49. A to s matematicky rovnakou pravdepodobnosťou. Navyše, zopakovať presnú predpoveď šesťkrát po sebe, celkovú situáciu vôbec neuľahčuje. Práve naopak!

Máme tu ale aj druhú možnosť. Ak zoberieme do úvahy, že naše myšlienky sú vlastne energia, ktorá ovplyvňuje hmotu, je možné z celého ťahania čísel urobiť situáciu, v ktorej našími myšlienkami a vôľou ovplyvníme stroj vo svoj prospech. Takže vylosované budú tie čísla, ktoré chceme my. Samozrejme takéto ovplyvňovanie tiež nie je ľahká záležitosť a opäť tu máme aj ten fakt, že je potrebné to urobiť šesťkrát po sebe, aby sme tú hlavnú cenu aj získali. Myslím, že každému je jasné, že zvládnuť takéto niečo je extrémne náročné a šanca, že sa to aj skutočne podarí, je minimálna. Ale tým to ešte stále nekončí.

Ak by sme aj zvládli ovplyvňovať myšlienkami stroj losujúci čísla a to aj pod tlakom a v krátkom časovom limite (celé losovanie trvá len pár minút), nastáva ďalší problém. Nie sme totiž jediná osoba, ktorá sa o to snaží! Keď zvážime, koľko desiatok tisíc ľudí podáva každý týždeň svoj žreb, so svojou kombináciou čísel a koľko desiatok tisíc, sa každý týždeň sústredí pri losovaní práve na tie svoje čísla, vzniká nám asi najväčší problém v celom procese. Okrem toho, že potrebujeme ovplyvniť losovanie vo svoj prospech, musíme zvládnuť odblokovať vplyv tých desiatok tisíc ľudí, ktorí sa zväčša sústredia na úplne iné čísla ako my. Výnimku tvoria samozrejme tí, čo sa sústredia na presne tie isté čísla ako my, no tých je minimum, ak sa vôbec v danom týždni takí vyskytujú. Keďže by bolo príliš komplikované ich identifikovať a navyše ich tip, by v prípade úspechu znižoval našu výhru (samotná výhra sa delí medzi výhercov, pri dvoch, ktorí uhádli správne čísla, dostane každý polovicu peňazí), môžeme ich zaradiť do celkovej skupiny tých, ktorých treba blokovať. Paradoxne, blokovaním ostatných ľudí, podkopávame aj vlastnú prácu, keďže zákonite blokujeme aj tých, ktorí tipovali tie naše čísla. A je jedno, či tipovali jedno alebo viaceré čísla z nášho zoznamu. Znižuje sa pravdepodobnosť, že tie naše budú vylosované. Dostávame sa a to doslova, do začarovaného kruhu. Na to, aby sme vyhrali, musíme blokovať ostatných, tým však blokujeme aj sami seba.

Výhra v lotérii ostane takto, pravdepodobne, rovnako nedosiahnuteľná tak pre každú vešticu ako aj pre každého iného. Ak sa o to aj niektorá večtica pokúša, je ich málo. Väčšina si uvedomuje, že celý proces vyžaduje extrémne množstvo energie a času a výsledok ostáva naďalej príliš neistý. V podstate ostáva šanca na výhru pre všetkých rovnaká.

Buďme úprimní, kto zvládne ovplyvniť losovanie v lotérii vo svoj prospech, dokáže každpádne aj ďalšie iné veci, ktorými vie zarobiť také množstvo peňazí, že výhra v lotérii pre neho už nemusí byť, z hľadiska získania peňazí, zaujímavá. Výzvou môže ostať potreba dokázať si svoje schopnosti. Keďže sa však nikto zatiaľ nepochválil tým, že by dokázal ovplyvniť losovanie vo svoj prospech, pravdepodobne to ani nikto zatiaľ nezvládol.

Ale pre istotu si idem kúpit lós, tento týždeň je jackpot! Veď, čo keby.....náhodou..... :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má tu veľkú základňu, hovoria o Uhríkovi v Nitre. Súperi kandidatúru extrémistu zľahčujú

V Banskobystrickom kraji kandidáti zisťujú preferencie pravidelne.

DOMOV

Slovensku hrozí, že príde o desiatky miliónov eur

Peniaze z Únie Slovensko zrejme nestihne odčerpať do konca roka.

ŠPORT

Sagana možno čaká deň, keď nezaprší

Aký je nórsky Bergen, mesto, v ktorom bude cyklista bojovať o titul.


Už ste čítali?